Jesienny Klancyk

Jesienny Klancyk

W październiku zapraszamy na spektakle w Klubie Komediowym oraz do Poznania. W stolicy Wielkopolski inspiracją dla nas będą teksty Mariusza Szczygła, a przedstawienie będzie powrotem do projektu Non-Fiction po Polsce.

 

Jak zawsze każdy piątek miesiąca spędzimy w Klubie Komediowym, gdzie pierwszy raz pojawimy się już 6 października o godz. 20, aby pokazać nasz ulubiony autorski format, czyli „Zaburzone osobowości”. Jest to improwizowana opowieść o ludziach i ich dziwactwach. Każdy wieczór wypełnia się nowymi bohaterami, którzy powstają na oczach publiczności i nigdy już się nie powtórzą.

 

Tydzień później, o godz. 19, zagramy nasz najnowszy spektakl „7 łatwych utworów”. Każdą scenę rozpoczyna 30 sekundowy fragment muzyczny, który zaproponuje publiczność. Przedstawienie składa się ze scen dwuosobowych, które komediowość budują zgodnie z coraz popularniejszą w Warszawie zasadą Slow Impro. Prosimy o różnorodne propozycje muzyczne i jak najmniej braci Figofagot.

 

20 października wystąpimy w Klubie Komediowym aż dwa razy. Najpierw, o godz. 19, na deskach sceny pod Placem Zbawiciela zagości „Pan Harold”, czyli spektakl oparty o najpopularniejszy na świecie format impro z Chicago. Natomiast o godz. 21 zagramy swoją wersję improwizowanych gier, czyli szybkie i krótkie sceny oparte na inspiracjach publiczności w spektaklu „Komora maszyny losującej jest pusta.

 

Natomiast 22 października znowu ruszamy w drogę w ramach projektu NON-FICTION po Polsce. Pierwszym przystankiem nowej edycji będzie Poznań, a dokładnie Aula Artis, gdzie spotkamy się z jednym z naszych ulubionych gości i człowiekiem, który Klancyk inspirował chyba najwięcej razy w historii – Mariuszem Szczygłem. Inspiracją zaś zostaną jego teksty reporterskie, fragmenty książek, wybrane cytaty z artykułów z Gazety Wyborczej, dokładnie nie wiadomo jakie, ponieważ wszystko – klimat, temat, postaci przedstawienia – powstanie na oczach publiczności. Teatr po raz drugi w ramach tego projektu będzie gościć w stolicy Wielkopolski, poprzednim razem inspirował ich do gry Filip Springer.

 

Miesiąc zakończy improwizowany poemat dygresyjny „Tymczasem gdzieś indziej”. Gościem, a właściwie już stałym punktem spektaklu, będzie Paweł Szamburski, multiinstrumentalista związany z wytwórnią LADO ABC. Jego muzyczne tło wprowadzi nowe elementy do tego przedstawienia i stworzy wyjątkowy klimat scen.