Klancyk przed wakacjami

Klancyk przed wakacjami

Czerwiec będzie ostatnim przed wakacjami miesiącem, w którym Teatr Improwizowany Klancyk będzie można regularnie spotkać w piwnicy Klubu Komediowego. Powoli improwizatorzy będą przenosić się w otwartą przestrzeń, m.in. na Plac Zabaw nad Wisłą, gdzie zagrają spektakl, którego tematem będzie Puszcza Białowieska, a partnerem Greenpeace.

 

W pierwszy piątek czerwca Klancyk aż dwa razy zagra w Klubie Komediowym. O godz. 19 „Pan Harold”, czyli wariacja grupy na temat najpopularniejszego formatu w świecie improwizacji. To długa forma, którą teatr przywiózł do Polski z Chicago. Natomiast o godz. 21 „Komora maszyny losującej jest pusta”, czyli improwizowane szaleństwo krótkich gier, w których dużo ma do powiedzenia publiczność. Gry zawsze ustalane są tuż przed wejściem na scenę, ale można spodziewać się zarówno najpopularniejszych formatów, jak i nowych scen, które Klancyk przypomina sobie w ostatniej chwili.

 

9 czerwca o godz. 20 w Klubie Komediowym będzie można zobaczyć „Tymczasem gdzieś indziej”, czyli improwizowany poemat dygresyjny. Jest spektakl rymowany, w który narrator prowadzi wymyślonego na oczach publiczności bohatera przez dziwny, za każdym razem inny świat. Ostatnio do tego formatu dołączył multiinstrumentalista Paweł Szamburski, który tworzy w nim niesamowite, również improwizowane muzyczne tło.

 

W środę 14 czerwca o godz. 20 Klancyk przenosi się nad Wisłę, gdzie na Placu Zabaw zagra drugi spektakl w cyklu „Klancyk w sprawie”. To nowy projekt grupy, w którym improwizatorzy spotykają się z ekspertami z organizacji pozarządowych. W tym odcinku inspirować sceny będą opowieści o Puszczy Białowieskiej, które wygłosi przedstawiciel organizacji, która dba o przyszłość tego miejsca – Greenpeacu. Można się spodziewać połączenia nauki z komediowym absurdem.

 

23 czerwca Klancyk wraca do Klubu Komediowego, aby o godz. 20 zagrać swój najnowszy spektakl „7 łatwych utworów”. Na to przedstawienie składa się seria dwuosobowych scen, do których inspiracją są piosenki. Ich tytuły proponuje publiczność, dlatego można być pewnym, że każda para zagra zupełnie inny zestaw postaci wprowadzając kontekst utworu w zupełnie na pierwszy rzut oka niespodziewany sposób.

 

Ostatni piątek czerwca będzie również ostatnim przed wakacjami wieczorem w Klubie Komediowym. O godz. 20 improwizatorzy zagrają jeden ze swoich ulubionych i zarazem oryginalnych, formatów „Zagrożone gatunki”. To spektakl, w którym publiczność poznaje stworzonych na ich oczach bohaterów i umieszcza w wybranym przez siebie miejscu. Historia, która z tego wyniknie, jest zawsze zaskakująca.