Klancyk w maju

Klancyk w maju

Maj zapowiada się dla nas niezwykle pracowicie! Poza piątkowymi spektaklami w Klubie Komediowym wyjeżdżamy też do Sopotu na trzeci odcinek projektu NON-FICTION po Polsce, zainaugurujemy sezon plenerowy na Placu Zabaw nad Wisłą oraz weźmiemy udział w festiwalu literatury Apostrof. Szczegóły? Jak najbardziej!

 

Jak zawsze, każdy piątek miesiąca spędzimy w piwnicy Klubu Komediowego, gdzie pierwszy raz pojawimy się już 5 maja o godz. 20, aby pokazać improwizowany poemat dygresyjny „Tymczasem gdzieś indziej”. Gościem specjalnym będzie Paweł Szamburski, multiinstrumentalista związany z wytwórnią LADO ABC. Jego muzyczne tło wprowadzi nowe elementy do tego spektaklu i stworzy wyjątkowy klimat scen. Wiadomo to na pewno, ponieważ Szamburski występował już wcześniej z Klancykiem – ostatnio podczas Malta Festival w Poznaniu. Więcej informacji o spektaklu można znaleźć TUTAJa bilety kupić TUTAJ.

 

12 maja o godz. 20 do Klubu Komediowego powróci nasz nowy spektakl „7 łatwych utworów”. To przedstawienie również związane z muzyką – każdą scenę rozpoczyna bowiem 30 sekundowy fragment piosenki, którą zaproponuje najgłośniejsza (lub najlepiej zrozumiana) osoba na sali. Przedstawienie składa się niemal zupełnie ze scen dwuosobowych, które komediowość budują zgodnie z coraz popularniejszą w Warszawie zasadą Slow Impro. Więcej informacji o spektaklu można znaleźć TUTAJa bilety kupić TUTAJ.

 

Natomiast 14 maja zapraszamy na trzeci odcinek projektu NON-FICTION po Polsce, tym razem jedziemy do Sopotu, gdzie zaprosiła nas Magdalena Grzebałkowska. Inspiracją zaś zostaną jej teksty reporterskie, fragmenty książek, wybrane cytaty z artykułów z Gazety Wyborczej, dokładnie nie wiadomo jakie, ponieważ wszystko – klimat, temat, postaci przedstawienia – powstanie na oczach publiczności. Więcej informacji o spektaklu można znaleźć TUTAJa bilety kupić TUTAJ.

 

19 maja o godz. 20 w Klubie Komediowym zagramy jeden z naszych najpopularniejszych formatów – „Zaburzone osobowości”. Jest to imrpowizowana opowieść o ludziach i ich dziwactwach. Każdy wieczór wypełnia się nowymi bohaterami, którzy powstają na oczach publiczności i nigdy już się nie powtórzą. Więcej informacji o spektaklu można znaleźć TUTAJa bilety kupić TUTAJ.

 

Tydzień później również o godz. 20 i również w Klubie Komediowym wyjątkowe i absolutnie jednorazowe wydarzenie. „Dzień po dniu ręcznika, spektakl inspirowany Douglasem Adamsem”, czyli spektakl-hołd dla kultowego pisarza, autora m.in. serii „Autostopem przez galaktykę. Więcej informacji o spektaklu można znaleźć TUTAJa bilety kupić TUTAJ.

 

W maju Klancyk zagra również po raz pierwszy w tym sezonie na Placu Zabaw nad Wisłą, gdzie zainauguruje cykl „Klancyk w sprawie” – gościem pierwszego odcinka będzie Panoptykon organizacja dbająca o naszą wolność i chroniąca nas przed nadmiernym nadzorem ze strony państwa i firm. Cztery wieczory maja zapełnią również pisarze, z którymi improwizatorzy zagrają w ramach festiwalu literatury Apostrof.