Klancyk w kwietniu

Klancyk w kwietniu

Kwiecień będzie dla nas miesiącem nowości oraz drugiego odcinka projektu NON-FICTION po Polsce. Na początku miesiąca jedziemy do Poznania, gdzie naszym partnerem będzie Filip Springer, natomiast w ostatni piątek miesiąca zmierzymy się z zupełnie nowym formatem pod tytułem „7 łatwych utworów”.

 

Oczywiście każdy piątek miesiąca teatr spędzimy w Klubie Komediowym, gdzie pierwszy raz pojawimy się 7 kwietnia. O godz. 20 zagramy jeden znaszych najpopularniejszych formatów – „Zaburzone osobowości”. Jest to improwizowana opowieść o ludziach i ich dziwactwach. Każdy wieczór wypełnia się nowymi bohaterami, którzy powstają na oczach publiczności i nigdy już się nie powtórzą. Więcej informacji o tym spektaklu można znaleźć tutaj.

 

Natomiast 9 kwietnia zapraszamy na poznańską edycję projektu NON-FICTION po Polsce. Gościem drugiego odcinka będzie Filip Springer. Jego felietony publikowane w Dużym Formacie zainspirują tematykę, bohaterów i fabułę scen powstających na oczach widzów bez przygotowania czy scenariusza. Spektakl odbędzie się w Auli Artis. Filip Springer jest reporterem i fotografem, stypendystą Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze, w tym nagradzanych „Miedzianka. Historia znikania”, „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”, i najnowszej „11.41” (wspólnie z fotografem Maciejem Łuczakiem). Patronem cyklu NON-FICTION PO POLSCE jest Wydawnictwo Czarne. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

 

14 kwietnia wracamy do Klubu Komediowego, aby zagrać spektakl „Klancyk patrzy w niebo”. Pretekstem do improwizowanego spotkania będzie Międzynarodowy Dzień Patrzenia w Niebo. Jakie przedstawienie powstanie? To zależy od widzów, którzy mogą przynieść dowolne inspiracje, z których skorzystamy na scenie. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

Tydzień później wyjdziemy na półokrągłą scenę Klubu Komediowego dwa razy. Najpierw o godz. 19 stworzymy własną wizję najpopularniejszego na świecie formatu impro, czyli spektakl „Pan Harold”. Natomiast o godz. 21 przeciwieństwo długiego formatu impro, czyli „Komora maszyny losującej jest pusta”. Jest to przedstawienie składające się z krótkich i dynamicznych gier.

 

28 kwietnia mała premiera nowego formatu „7 łatwych utworów”. To spektakl, na który złożą się sceny dwuosobowe. Każda z nich zostanie zainspirowana 30 sekundowym fragmentem utworu muzycznego zaproponowanego przez publiczność. Później nastąpi spotkanie dwójki bohaterów, którzy w swoim rytmie oraz dynamice skorzystają z muzycznej inspiracji. Spektakl będzie należał do nurtu tzw. Slow impro, które improwizatorzy z Klancyka badają od dawna. Więcej informacji można znaleźć na tutaj.