Non-fiction po Polsce

Non-fiction po Polsce

Klancyk z reporterami

Teatr Improwizowany Klancyk zapraszamy na cykl improwizowanych przedstawień komediowych, w których teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich.

.

  • 4 marca – Proza, Wrocław  (gościnnie Dorota Wodecka)
  • 9 kwietnia – Aula Artis, Poznań (gościnnie Filip Springer) – informacje tutaj,  bilety w sprzedaży na stronie eWejściówki.pl.
  • 14 maja – Dwie zmiany, Sopot (gościnnie Magdalena Grzebałkowska) – informacje tutaj, rezerwacje biletów poprzez adres impro.klancyk@gmail.com
  • czerwiec – Kraków (gościnnie Ziemowit Szczerek)  i Zakopane (więcej informacji wkrótce)

 

O CYKLU

Zainaugurowany we wrześniu 2015 roku cykl spektakli pod wspólnym tytułem „NON-FICTION” powstał przy współpracy z warszawskim Instytutem Reportażu. Gośćmi spektakli są autorzy największych wydawnictw zajmujących się literaturą faktu: Czarne, Agora i Dowody na Istnienie. Do tej pory z improwizatorami występowali m.in. Katarzyna Surmiak-Domańska, Filip Springer, Ewa Winnicka, Mariusz Szczygieł czy Magdalena Grzebałkowska. Stołeczne spektkle „Non-fiction” spotkały się ze sporym zaintertesowaniem publiczności oraz, na szczęście dla Klancyka, autorów literatury faktu. Dlatego też w tym roku Klancyk zdecydował się wyprowadzić cykl z Warszawy. W każdym miesiącu improwizatorzy odwiedzą inne miasto. Pierwszym przystankiem będzie Wrocław. W kwietniu w Poznaniu gościem będzie Filip Springer. W maju w Sopocie swoje inspiracje przedstawi Magdalena Grzebałkowska. W planach są również występy w Krakowie i Zakopanem, a lista miast i autorów ciągle się powiększa.

 .

Partnerem cyklu jest Wydawnictwo Czarne.

Rezerwuj