Drużyna

Wszystko zaczęło się w 2006 roku w Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie grupa studentów Wiedzy o Teatrze zainteresowała się podsuniętym przez kolegę artykułem o angielsko-amerykańskiej sztuce improwizacji zwanej Improv. Czytanie książek i teoretyczne badania w kole naukowym z czasem przekształciły się w niezobowiązujące występy dla grona znajomych, by w końcu, ku naszemu szczeremu zdziwieniu w regularne spektakle, którymi zaczęli interesować się nawet obcy nam ludzie.

 

Przez następną dekadę występowaliśmy z różnymi formatami spektakli komediowej improwizacji, tworząc również swoje własne. Uczyliśmy się warsztatu od mistrzów w Chicago i Nowym Jorku, gdzie również występowaliśmy na scenie.

 

Na co dzień można nas spotkać w Warszawie, gdzie uczymy improwizacji oraz występujemy, często zapraszając do współpracy inspirujacych nas artystów. Improwizowaliśmy między innymi do tekstów Doroty Masłowskiej, Szczepana Twardocha i Mariusza Szczygła, muzyki Pablopavo, Marcina Maseckiego i Pawła Szamburskiego, monologów Janusza Gajosa i Andrzeja Seweryna.

 

Czasami inspiracją jest dla nas twórczość naszych gości, czasami słowo rzucone z widowni, a czasem wystarczy krótkie spojrzenie sobie w oczy. Nigdy nie wiemy co zagramy. I to jest w tym najpiękniejsze.