Klancyk i Filip Springer w Poznaniu

Klancyk i Filip Springer w Poznaniu

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION – improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem poznańskiego spektaklu będzie Filip Springer. Jego felietony publikowane w Dużym Formacie – magazynie reporterów Gazety Wyborczej zainspirują tematykę, bohaterów i fabułę scen powstających na oczach widzów bez przygotowania czy scenariusza.

Filip Springer jest reporterem i fotografem, stypendystą Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze, w tym nagradzanych „Miedzianka. Historia znikania”, „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”, i najnowszej „11.41” (wspólnie z fotografem Maciejem Łuczakiem). Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.

Patronem cyklu NON-FICTION PO POLSCE jest Wydawnictwo Czarne.

Spektakl w poznańskiej Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się w niedzielę, 9 kwietnia o 20:00. Bilety w sprzedaży online na stronie: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/klancyk,726/klancyk-i-filip-springer-non-fiction-w-poznaniu,6048?eventId=64429

O KLANCYKU

Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open’er Festival, Chicago Improv Festival i Del Close Marathon w Nowym Jorku.

☞ Kiedy: NIEDZIELA | 9 kwietnia | 20:00
☞ Gdzie: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
☞ Bilety: 30
☞ Kup bilet: tutaj

Więcej informacji można znaleźć na www.klancyk.pl lub www.facebook.com/klaaancyk

Kup bilet
FB wydarzenie