Klancyk i Mariusz Szczygieł w Poznaniu

Klancyk i Mariusz Szczygieł w Poznaniu

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION – improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem poznańskiego spektaklu będzie Mariusz Szczygieł. Wybrane przez niego teksty zainspirują tematykę, bohaterów i fabułę scen powstających na oczach widzów bez przygotowania czy scenariusza.

Mariusz Szczygieł – reporter i felietonista, od 1990 roku związany z „Gazetą Wyborczą” i jej reporterskim dodatkiem „Duży Format” oraz Instytutem Reportażu. Za książkę Gottland otrzymał Nike Czytelników oraz Europejską Nagrodę Literacką. Dziennikarz Roku w konkursie Grand Press, laureat Nagrody imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Prezydent RP uhonorował go orderem Polonia Restituta, a rządy Czech i Polski nagrodziły za propagowanie kultury obu krajów. Jego książki tłumaczone są na 17 języków. Jest także autorem zbioru Zrób sobie raj i antologii reporterskich, w tym trzytomowej 100/XX. Antologii polskiego reportażu XX wieku. Ostatnio wydał Projekt: prawda.

Spektakl w poznańskiej Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się w niedzielę, 22 października o 20:00. Bilety w sprzedaży online na stronie:
https://ewejsciowki.pl/miedzianka/teatry/klancyk,726/klancyk-i-mariusz-szczygiel-non-fiction-w-poznaniu,7274/78150/kup

O KLANCYKU
Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open’er Festival, Chicago Improv Festival i Del Close Marathon w Nowym Jorku.

☞ Kiedy: NIEDZIELA | 22 października | 20:00
☞ Gdzie: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań
☞ Bilety: 30 zł
☞ Kup bilet: https://ewejsciowki.pl/miedzianka/teatry/klancyk,726/klancyk-i-mariusz-szczygiel-non-fiction-w-poznaniu,7274/78150/kup

Kup bilet
FB wydarzenie