Kino mówi: Klancyk i Błażej Hrapkowicz

Kino mówi: Klancyk i Błażej Hrapkowicz

Kino mówi: Klancyk i Błażej Hrapkowicz

 

Uwielbiamy dobre kino, ale nie bardzo się na nim znamy. Do tego mamy tak różny gust, że nigdy nie udało nam się obejrzeć niczego wspólnie. Dlatego zaprosiliśmy gościa, który będzie naszym przewodnikiem po świecie filmu. Błażej Hrapkowicz opowie o swoich filmowych inspiracjach, a my przerobimy je na improwizowany spektakl komediowy.

 

Błażej Hrapkowicz to prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy, konferansjer. Gospodarz programu “Kino Mówi” w Ale kino+. Prowadzi audycję “Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Dyrektor programowy Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych CINEMAFORUM. Współpracuje ze stacją Canal+ i wieloma festiwalami filmowymi. Publikował m.in. w “Kinie”, na portalach “dwutygodnik.com” i “filmweb.pl”. Współautor książek poświęconych twórczości Terry’ego Gilliama, Davida Cronenberga, Davida Lyncha i Kazimierza Kutza, a także anglojęzycznej publikacji dotyczącej kina Europy Środkowo-Wschodniej (“Eastern Promises”). Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka. Czterokrotnie nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

☞ Kiedy: PIĄTEK | 26.04 | 19:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1
☞ Bilety: 35/25 zł (Ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)
☞ Kup bilet: https://bit.ly/2FQTdUn

 

Więcej na: http://www.klancyk.pl/
Facebook: http://www.facebook.com/Klaaancyk!

 

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy, powstające na bieżąco, bez przygotowania i zainspirowane podpowiedzią publiczności, można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.