Klancyk gra Instytut Reportażu – 10 urodziny IR

Klancyk gra Instytut Reportażu – 10 urodziny IR

Zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Improwizowanego Klancyk! z okazji 10 urodziny Instytutu Reportażu. Improwizowane sceny powstaną na podstawie wyboru z plejady polskich reportaży. Fragmenty przeczytają Kamil Bałuk, Mariusz Szczygieł oraz pracownicy Fundacji Instytut Reportażu. Na podstawie tekstów improwizatorzy stworzą sceny, które pokażą kanon reportażu z nowej, niespodziewanej i zabawnej strony.

 

Klancyk i Instytut Reportażu łączy wspólna historia. Teatr wielokrotnie gościł w Faktycznym Domu Kultury w towarzystwie autorów związanych z Instytutem. Format „Non-Ficton”, powstały we współpracy z Wydawnictwem Czarne, łączy reportaż i improwizację. Gośćmi teatru improwizowanego byli m.in. Katarzyna Surmiak-Domańska, Magdalena Grzebałkowska, Mariusz Szczygieł, Filip Springer czy Grzegorz Szymanik.

 

W związku z 10 Urodzinami Instytutu, cena biletu jest promocyjna. Akcję nazywamy „dyszka na dyszkę”. 🙂

 

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy powstają na bieżąco, bez przygotowania i są zainspirowane podpowiedzią publiczności można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

 

Zapraszamy do udziału w całym dniu urodzinowym: https://www.facebook.com/events/737562853342468/