Klancyk gra najlepsze z non-fiction 2018 feat. JJS

Klancyk gra najlepsze z non-fiction 2018 feat. JJS

Improwizacja kontra prawda. Klancyk tworzy spektakl komediowy na bazie tekstów najlepszych polskich reportażystów.

 

„Jak Klancyk wziął mnie w obroty w Faktycznym Domu Kultury to prawie tam padłem.”
Filip Springer

 

„Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.”
Mariusz Szczygieł

 

Grudzień to tradycyjnie czas podsumowań. Zagraliśmy w tym roku wiele spektakli z gościnnym udziałem najlepszych polskich reporterek i reporterów, ale pamiętajmy, że za każdą z tych świetnych książek stoją czujni i surowi redaktorzy i redaktorki. Czas by wyszli z cienia! Naszym gościem będzie Julianna Jonek-Springer, redaktorka naczelna wydawnictwa Dowody na istnienie. Fragmenty wybranych przez nią najlepszych reporterskich tekstów tego roku zainspirują serię improwizowanych scen.

 

„NON-FICTION” to cykl spektakli stworzony wspólnie przez Klancyk i Instytut Reportażu, w których ośmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Prawdą. Za inspiracje do improwizowanych scen posłużą im już nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty najlepszych polskich reportażystów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja. Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Katarzyna Surmiak-Domańska czy Ewa Winnicka.

 

☞ Kiedy: PIĄTEK | 14 grudnia | 20:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1
☞ Bilety: 35/25 zł – https://bit.ly/2RjKrTu
(Ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)

 

Więcej na: http://www.klancyk.pl/
Facebook: http://www.facebook.com/Klancyk

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy powstają na bieżąco, bez przygotowania i są zainspirowane podpowiedzią publiczności można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.