Klancyk gra Non-Fiction: Dionisios Sturis

Klancyk gra Non-Fiction: Dionisios Sturis

Klancyk gra Non-Fiction: Dionisios Sturis
Kalimera!
Dionisios Sturis po raz drugi zabiera nas do Grecji w spektaklu „Non-Fiction” – zderzeniu reporterskich opowieści z improwizowaną komedią i poczuciem humoru Klancyka. Usłyszymy fragmenty najnowszych książek naszego gościa: reportażu „Zachód Słońca nad Santorini” i kulinarnej „Kalimery”. Wspólnie sprawdzimy dokąd poniesie nas wyobraźnia zainspirowana tak odrębnymi obliczami współczesnej Grecji – tej pełnej uprzedzeń i strachów przed „obcym” i tej pachnącej ziołami, w której najlepsze rzeczy dzieją się przy wspólnym stole.
☞ Kiedy: PIĄTEK | 24.09 | 19:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1, Warszawa
☞ Bilety: 40/30 zł (ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)
☞ Kup bilet: https://bit.ly/3jmMVAK
Dionisios Sturis jest nagradzanym dziennikarzem, pisarzem, podcasterem. Przez wiele lat pracował w radiu TOK FM. Współpracował jako reporter z „Dużym Formatem” i „Polityką”. Jego najnowsza książka reporterska „Zachód Słońca nad Santorini. Ciemniejsza strona Grecji” to intymna, bolesna, a zarazem uniwersalna historię o dojrzewaniu i konstruowaniu własnej tożsamości, i o tym, co znaczy być Grekiem, być Polakiem, lub w ogóle – mieć pochodzenie. „Kalimera. Grecka kuchnia radości” to nietypowa książka kucharska, w której przewodnik po krainie smaków i zapachów zmienia się w opowieść o rodzinie i miłości do gotowania.
O Klancyku:
Klancyk to pionierzy improwizacji komediowej w Polsce i pierwszy warszawski teatr impro, który w tym roku obchodzi 15-lecie działalności. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. Ani widzowie, ani artyści nie wiedzą, co wydarzy się na scenie. Wiedzą tylko, że nigdy więcej się nie powtórzy.
Klancyk to Bartosz Młynarski, Piotr Sikora, Maciej Buchwald, Paweł Najgebauer, Krzysztof Wiśniewski, Krzysztof Dziubak i Błażej Staryszak. Są współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), MiedziankaFest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Teatr współpracuje m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza oraz Fundacją Instytut Reportażu.