Klancyk gra Non-fiction feat. Katarzyna Surmiak – Domańska

Klancyk gra Non-fiction feat. Katarzyna Surmiak – Domańska

Klancyk i InstytutR zapraszają na kolejny odcinek cyklu spektakli pod wspólnym tytułem „NON-FICTION”, w których siedmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Prawdą. Gościem listopadowego spotkania będzie Katarzyna Surmiak – Domańska.
Absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 r. związana na stałe z „Gazetą Wyborczą”. Publikuje głównie reportaże i wywiady, w których porusza tematykę społeczno-obyczajową. Jej teksty ukazują się przede wszystkim w dodatkach „Gazety Wyborczej”: w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach”. Opisywała losy ludzi samotnych, przeżywających ciężkie dramaty osobiste oraz trudne relacje rodzinne, często odrzuconych przez społeczeństwo.
Inspirować nas będzie swoim reportażem „Kieślowski. Zbliżenie”
„Katarzyna Surmiak-Domańska stworzyła portret Kieślowskiego, jakiego dotąd nikomu się nie udało. Porządkujący nieznane szczegóły życia, zrywający aurę dystansu, którą reżyser – pilnie strzegący dostępu do swojej prywatności – roztaczał. Benedyktyńska praca zaowocowała reporterską, fascynującą książką. Wreszcie wiadomo, skąd się to wszystko wzięło: smutek, wyobcowanie, lęk, nieprzejednanie i spokój, który okazał się dla Kieślowskiego pułapką.”
Janusz Wróblewski, Polityka
☞ Kiedy: CZWARTEK | 22 LISTOPADA | 20:00
☞ Gdzie: Faktyczny Dom Kultury, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 12
☞ Bilety: 30/20 zł (Ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)
☞ Kup bilet: https://bit.ly/2O6oYe0

 

Więcej na: http://www.klancyk.pl/
Facebook: http://www.facebook.com/Klaaancyk!