Klancyk gra Halika

Klancyk gra Halika

Premiera książki „Tu byłem. Tony Halik”

W cyklu NON-FICTION zapraszamy na specjalny spektakl, który zainspirują dwie postaci: Mirosław Wlekly autor reporterskiej biografii Tony Halik tu byłem oraz bohater jego książki

Więcej o książce:
Książka Mirosława Wlekłego jest biografią reporterską. Razem z nim przemierzamy więc (niechronologicznie) blisko osiemdziesiąt lat życia zmarłego w 1998 Halika i tysiące kilometrów na kilku kontynentach. W imponującym „śledztwie” autor dotarł m.in. do sędziwej pani pamiętającej Miecia z młodości przez przyjaciół w Argentynie i Meksyku, syna w USA, po rodzinę i współpracowników w Polsce. By być jak Tony Halik, Wlekły zasiadł nawet do spróbowania legendarnych byczych jąder, nie mówiąc o dokumentach bezpieki, która siłą rzeczy interesowała się reporterem amerykańskiej telewizji z argentyńskim paszportem chcącym osiedlić się w Polsce.

Więcej o autorze:
Mirosław Wlekły, reporter „Dużego Formatu”, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Autor książki „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem” oraz e-booka „Skąd się wziąłeś, Franciszku? Reporterska podróż do kraju papieża”. Publikował też w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”). Jest współautorem reportaży, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność”; (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka”; (Teatr Polski w Bydgoszczy) i „Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy). Nominowany do nagród: Newsweeka im. Teresy Torańskiej i im. Beaty Pawlak.

☞ Kiedy: PIĄTEK | 17 marca | 19:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1
☞ Bilety: 30/20 zł (Ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)
☞ Rezerwacja: www.komediowy.pl

Więcej na: http://www.klancyk.pl/
Facebook: http://www.facebook.com/Klancyk!

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy, powstające na bieżąco, bez przygotowania i zainspirowane podpowiedzią publiczności, można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

FB wydarzenie