Klancyk gra Non-Fiction na MiedziankaFest feat. Olga Gitkiewicz

Klancyk gra Non-Fiction na MiedziankaFest feat. Olga Gitkiewicz

FB wydarzenie

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION – improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem, który zainspiruje specjalny spektakl na Miedzianka Fest będzie Olga Gitkiewicz – dziennikarka, redaktorka, freelancerka. Jej reporterski debiut, książka „Nie hańbi” (Dowody na Istnienie 2017), został nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2018 oraz do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2017.

☞ Kiedy: Piątek | 24 sierpnia | 19:00
☞ Gdzie: Browar Miedzianka, Miedzianka 57b, 58-520 Janowice Wielkie
☞ Bilety: 20 zł i kupisz je TUTAJ
MiedziankaFest to festiwalu reportażu w mieście, którego nie ma. I dowód na to, że nawet wymazanie całego miasta z mapy nie musi oznaczać dla tego miasta końca.

Miedzianka wróciła na mapę i do świadomości ludzi dzięki reportażowi Filipa Springera, a w ostatni weekend sierpnia do Miedzianki wraca reportaż.

Nie ma drugiego takiego festiwalu jak ten. Są festiwale większe, są festiwale ważniejsze, bardziej prestiżowe. Ale nie ma festiwalu literackiego w Polsce z fajniejszym widokiem przed oczami i piękniejszą historią za plecami.

Dlatego hasło tegorocznej edycji to KRAJOBRAZ OPOWIEŚCI.

Zapraszamy.

Będziemy opowiadać i zbierać historie.

24-26.08.2018. Miedzianka koło Janowic Wielkich.

MiedziankaFest 2018.

Krajobraz opowieści.

O festiwalu
Nie było miasteczka.
Ale Miedzianka żyje dzięki reportażowi – nie tylko na kartach książki Filipa Springera. Żyje na tablicach informacyjnych ustawionych przez lokalnych aktywistów; żyje na teatralnych deskach – od 2013 roku „Miedziankę” wystawia Teatr im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze.
Po latach do miasta wróciło browarnictwo, a w ostatni weekend sierpnia do Miedzianki wróci reportaż.

Miedzianka Fest to spotkania z wybitnymi reporterkami
i reporterami, spektakl non fiction z Teatrem Improwizowanym Klancyk, offowe przedstawienie „Miedzianka” i wiele, wiele więcej.
A to wszystko w miasteczku, które znowu jest.

O Klancyku
Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open’er Festival, Chicago Improv Festival i Del Close Marathon w Nowym Jorku.