Klancyk gra Non-fiction feat. Karolina Sulej

Klancyk gra Non-fiction feat. Karolina Sulej

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION – improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem najbliższego spektaklu będzie Karolina Sulej – dziennikarka, reporterka, redaktorka „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra”, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. Autorka zbioru reportaży o polskiej modzie po 1990 roku – Modni. Od Arkadiusa do Zienia (2015). Wraz z Sylwią Chutnik i Mateuszem Kubikiem prowadzi na YouTubie program „Barłóg literacki” o książkach i czytelnictwie. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Jest dziwna.

Inspiracją do spektaklu będą fragmenty jej najnowszej książki „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”.

„NON-FICTION” to cykl spektakli stworzony wspólnie przez Klancyk i InstytutR, w których ośmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Rzeczywistością. Za inspiracje do improwizowanych scen służą im już nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty reporterów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja.
Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Katarzyna Surmiak-Domańska, Magdalena Grzebałkowska czy Mirosław Wlekły.

☞ Kiedy: PIĄTEK | 13.04 | 19:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1
☞ Bilety: 35/25 zł (Ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)
Kup bilet