Spin off

Klancyk istnieje już wiele lat i przez ten czas zaangażowaliśmy się w wiele inicjatyw, które zaczęły żyć już własnym życiem, ale jesteśmy z nich cały czas bardzo dumni:

szkoła impro, improwizacja, improv, warsztaty, klancyk

Szkoła Impro jest miejscem, w którym rozwija się ideę scenicznych działań zespołowych i fabularnych. Zajęcia z teatru improwizowanego, tworzenia scen, komedii, długiej formy improwizowanej prowadzą artyści z pierwszych polskich teatrów impro, komicy, aktorzy, pisarze, scenarzyści.


Treningi z formatów impro takich jak Armando, Harold
są zajęciami opartymi na warsztacie zdobytym w iO, chicagowskim uniwersytecie improwizacji. Pozostałe kursy są wynikiem warsztatów w teatrach The Annoyance, Second City i u słynnych improwizatorów takich jak Jimmy Carrane, T. J. Jagodowski i Dave Pasquesi.

 

Szkoła impro to miejsce spotkań improwizatorów, dżemów, pokazów i dyskusji. Miejsce, gdzie każdego dnia można zacząć tworzyć. Od nowa. Na żywo. Teraz. Teatr improwizowany jest teatrem zespołowym, teatrem pisarzy grających na scenie lub aktorów tworzących własne role. To teatr tak zaskakujący że aż śmieszny. Teatr jednorazowy do bólu. To teatr energii między aktorami, szukania tysiąca pomysłów i radości ze wspólnego ich marnowania, popełniania błędów, które w ostatecznym rozrachunku są sukcesem i celem. To warsztat komunikowania się, pobudzania kreatywności, walki z tremą i umiejętności działania w zespole.”

Za to o tym, co myślimy o improwizacji, można przeczytać na blogu Warsaw Improv, który współprowadzi Paweł.

 logo4

PIP Show to Piotr Sikora i Paweł Najgebauer z Klancyka, którzy tworzą duet improwizacyjny w duchu Slow Comedy. Ich idolami są uznawani za najlepszych w tym nurcie TJ Jagodowski  i Dave Pasquesi. Swoimi spektaklami starają się pokazać to co najbardziej pasjonuje ich w improwizacji – zwykłych bohaterów, w zwykłym świecie, przeżywających zwykłe codzienne problemy. Czasem udaje im się pokazać niezwykłość tej zwykłości i to dla nich największa radość.”

 

PiP Show

 

 

Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem, wyjątkowy duet stworzony przed 50 laty przez Maćka Buchwalda i Krzyśka Dziubaka. Tworzyli z największymi, na ich występy przychodziły tysiące ludzi. Teraz wracają do koncertowania prezentując swoje największe hity. A może improwizując piosenki na żywo? Kto to wie.

 

 12512541_529399193894188_1158315947460045703_n

 

Sufin/Młynarski, czyli Michał Sufin i Bartosz Młynarski tworzą improwizowaną opowieść na oczach publiczności. Nie proszę o słowo inspiracji, wszystko, co powstaje na scenie wynika z ich spotkania.

 

Sufin/Młynarski