Paweł Najgebauer

Paweł Najgebauer

Dziubak o Pawle

Przystojny jak dąb, delikatny jak mech, unikalny jak kwiat paproci. Oto Paweł – włóczykij z wyglądu i usposobienia, który jedną parą ust, w interwale jednej chwili, uraczy Cię anegdotą z egzotycznych krain i spałaszuje pokaźnych gabarytów sękacz. Równie łapczywie pochłania ów teutoński Słowianin strawę natury duchowej, by natchniony złożonością ludzkiego doświadczenia, kreować i kierować swych niepokornych bohaterów, zaganiając ich jak stado rzadkiej urody gąsek na sceny i estrady miast i miasteczek, ku uciesze młodych i starych. Kto nie widział go wcielonego w zgorzkniałego emeryta ten nie żył! Jest więc teraz wśród nas, ten wiecznie emablujący ekscentrycznym strojem rzeszę swych rozanielonych fanek znawca ludzkich schorzeń. Bogu dzięki!
PS: Trzeba Wam wiedzieć, że Paweł od lat zagrzebany w sądowej batalii z właścicielem logotypu Krzepki Radek, czasem zasępia się ze wzrokiem wbitym w płaszczyznę horyzontu. Jeśli chcecie sprawić mu radość podkradnijcie się niepostrzeżenie i krzyknijcie mu do ucha słowo KRUPSZTYN, a chichotom i spazmatycznym cielesnym figurom nie będzie końca!
Warning: Illegal string offset 'limit' in /wp-content/plugins/shortcodesklanyck/shortcodesklanyck.php on line 331
Krzysztof Wiśniewski
Czego potrzebuejsz? Postaci złego szefa mrocznej korporacji która chce zawładnąć światem? Bez tego człowieka Klancyk byłby jak ludzki szkielet bez stóp albo jak wieża Eiffla wybudowana na żelkach Haribo.
Błażej Staryszak
Sunrise stone, Buster Keaton polskiego impro, rzuci się z kołem ratunkowym puenty gdy toniesz w absurdzie sceny. Świetnie tańczy, śpiewa, trochę żałuje, że nie urodził się kreskówką.
Bartosz Młynarski
Kiedy w końcu ktoś postanowi zekranizować dzienniki pokładowe Bosmana Marchwickiego i potrzebować będzie odtwórcy tytułowej roli, to tylko jeden człowiek odda sprawiedliwość tej skomplikowanej postaci.
Piotr Sikora
Jako dziecko biegał po lesie przebrany za pana niedźwiedzia, polując na gobliny. Jego głos brzmi jak odległy pomruk wulkanu, który budzi się do życia.
Paweł Najgebauer
Przystojny jak dąb, delikatny jak mech, unikalny jak kwiat paproci. Jeśli chcecie sprawić mu radość podkradnijcie się niepostrzeżenie i krzyknijcie mu do ucha słowo KRUPSZTYN, a chichotom i spazmatycznym cielesnym figurom nie będzie końca!
Krzysztof Dziubak
Dyplomowany filozof życia i montażysta najlepszych chwil. Pół człowiek – pół wąż. Dosłownie wije się w postaci. Ponad czterokrotnie przemierzył odległość równika turlając, tarzając oraz szamocząc się po scenie.
Maciej Buchwald
Reżyser, improwizator, stand-uper, kibic, meloman, przyjaciel. Człowiek z sercem na ramieniu. Kocha ludzi tak bardzo, jak się ich boi.