← wróć do listy

16 listopada, 19:00

Codzienne trudności: Klancyk i Jakub Sieczko – podcast na żywo

Kup bilet

Opis wydarzenia

Codzienne trudności: Klancyk i Jakub Sieczko – podcast na żywo (wstęp wolny)

Zapraszamy na nagranie nowego odcinka komediowego podcastu Teatru Improwizowanego Klancyk po raz pierwszy w Big Book Cafe. Będziemy gościć Jakuba Sieczkę, lekarza, socjologa i od niedawna reportera, autora głośnego debiutu „POGO” (Dowody na Istnienie). W niekonkluzywnej i szkatułkowo dygresyjnej rozmowie poruszymy tematy błahe i doniosłe. Dowiemy się jakie z pozoru łatwe codzienne sprawy przysparzają naszemu gościowi wielkich trudności. Porozmawiamy o debiutowaniu, wyposażeniu karetek i najdziwniejszych szpitalnych historiach. Zakładamy aktywny udział publiczności i tradycyjny quiz. Chodźcie się z nami nagrać. Postaramy się po pierwsze nie szkodzić.

Jakub Sieczko

(ur. 1985) – lekarz – specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, socjolog. Pracuje w jednym z warszawskich szpitali, wcześniej w stołecznym pogotowiu ratunkowym. Był koordynatorem grupy „Medycy na granicy” – inicjatywy osób z wykształceniem medycznym, które jesienią 2021 roku udzielały pomocy medycznej imigrantom i uchodźcom podczas kryzysu na pograniczu polsko-białoruskim. W maju 2022 r. nakładem wydawnictwa Dowody na istnienie ukazała się jego debiutancka książka POGO

Klancyk

Jesteśmy jednymi z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istniejemy z grubsza od 2006 roku. Nasze spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. W każdy piątek występujemy na scenie Klubu Komediowego w Warszawie. W inne dni w innych miejscach.

Produkujemy komediowy podcast rejestrowany z udziałem publiczności na żywo. Można go słuchać m.in. w Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, Audiotece i Empik Go. Gośćmi podcastu są komiczki i komicy, osoby związane ze światem muzyki i filmu, dziennikarze i dziennikarki, pisarki i pisarze (m.in. Magdalena Grzebałkowska, Mariusz Szczygieł, Dionisos Sturis, Olga Gitkiewicz, Kamil Bałuk, Paulina Wilk czy Witold Szabłowki).

Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański i Krzysztof Wiśniewski.

Jesteśmy współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), MaltaFestival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Współpracowaliśmy m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357.

Klancyk © 2016 - 2024
MENU