← wróć do listy

14 maja, 18:00

Podcast „Codzienne trudności” – Klancyk i Maciej Makselon

Kup bilet

Opis wydarzenia

Zapraszamy na nagranie nowego odcinka „Codziennych trudności” – komediowego podcastu Klancyka z udziałem publiczności Resortu Komedii. W naszych niekonkluzywnych (choć potoczystych) rozmowach jeszcze nigdy nie mierzyliśmy się z tak doniosłym pytaniem: dlaczego polonistyka? Naszym gościem będzie Maciej Makselon, redaktor inicjująco-prowadzący w Grupie Wydawniczej Foksal, komparatysta literacki, mówca TEDx, nauczyciel akademicki, rycerz feminatywów i knurowianin. Zapytamy o najgorsze zdania, jakie wykreślał swoim autorom i o to, jak wygląda Malcolm XD. Prawdopodobnie porozmawiamy o klockach, pracy w obecności kotów, krakowskim je ne sais quoi i najbardziej apetycznych słowach. Na koniec (zgadliście!) zmierzymy się w quizie o Knurowie.
fot: Adam Stępień, Ministerstwo portretu
O Klancyku:
Jesteśmy jednymi z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istniejemy z grubsza od 2006 roku. Nasze spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. W każdy piątek występujemy na scenie Klubu Komediowego w Warszawie. W inne dni w innych miejscach. Produkujemy komediowy podcast rejestrowany z udziałem publiczności na żywo. Można gosłuchać m.in. w Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts, Audiotece, EmpikGo i Open FM. Gośćmi podcastu są komiczki i komicy, osoby związane ze światem muzyki i filmu,dziennikarze i dziennikarki, pisarki i pisarze.
Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański i Krzysztof Wiśniewski. Jesteśmy współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii.
Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof —Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), MaltaFestival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon(Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Współpracowaliśmy m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357
Bilety: 10 zł -> https://bit.ly/3HQwwk6
Klancyk © 2016 - 2024
MENU