← wróć do listy

31 października, 19:00

Klancyk gra Dziady

Kup bilet

Opis wydarzenia

Klancyk gra Dziady, czyli impro z Mickiewicza robimy na Słowackiego!
Dynie odkładamy do pawlacza i zamiast świętować Halloween zwracamy się ku ojczystym wzorcom – odprawiamy improwizowane Dziady. W tę jedyną noc w roku, natchnieni *duchem* Mickiewicza zapraszamy na rymowany spektakl bez scenariusza, za to muzyką na żywo.
Państwa przewodnikiem po mrocznym cmentarzu będzie Guślarz, który przywoła udręczone dusze. Dlaczego nie mogą zaznać spokoju? To podpowiedzą nam widzowie, a historie tych marnych żywotów zobaczymy w serii wierszowanych na bieżąco scen bez scenariusza. Muzyczne tło naszego poematu stworzy wyjątkowy artysta i multiinstrumentalista Paweł Szamburski. Muzyk związany z warszawskim środowiskiem LadoABC. Współtwórca takich zespołów jak: Bastarda, SzaZa, Horny Trees, Meritum, Tupika, Cukunft czy kwartet klarnetowy Ircha. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym – dla filmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk.
Zaproszenie Teatru Klancyk na scenę Komedii wpisuje się w plany przywrócenia żoliborskiej – i warszawskiej – publiczności możliwości obcowania z nowymi formami komediowymi, które zapisane są w „DNA” naszego teatru i były ważną częścią jego historii.
▪️Kiedy: wtorek | 31.10 | 19:00
▪️Gdzie: Teatr Komedia, ul. Słowackiego 19a
▪️Bilety: od 70 zł
▪️Kup bilet: https://bilety.teatrkomedia.pl/rezerwacja/numerowane.html…
Klancyk © 2016 - 2024
MENU