Kto to może być o tej porze?
Klancyk gra Święta w Komedii
Scenografia repertuarowego spektaklu „Big Bang” stanie się sceną pierwszego improwizowanego spektaklu Teatru Klancyk na scenie Komedii.
Bohaterowie przedstawienia, którego scenariusz zrodzi się na bieżąco, to para szykujaca się do Świąt w nowym mieszkaniu. Kim są? Czym się zajmują? Jak się poznali? Czego nie mogą się doczekać? Jakie są najlepsze i najgorsze cechy ich charakterów? Za co są sobie wdzięczni, a o co mają do siebie skrywane pretensje? O odpowiedź na te i podobne pytania poprosimy widzów, którzy staną się współautorami tej gwiazdkowej opowieści. Zobaczymy jak domowy spokój (lekko nadwyrężony nasilającą się świąteczną gorączką) mącą niezapowiedziane wizyty kolejnych gości. Bliscy i dalecy krewni, współpracownicy, dawne miłości, sąsiedzi, dostawcy, postacie z legend i gadające zwierzęta. Przypadkowi, nieproszeni odwiedzający – realni i fantastyczni – których połączy tylko to, że do życia powołają ich sugestie publiczności.
☞ Kiedy: NIEDZIELA | 04.12 | 19:00
☞ Gdzie: Teatr Komedia, ul. J.Słowackiego 19a, Warszawa
☞ Bilety: 50/70/90zł do kupienia w kasie Teatru Komedia oraz online
Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Spektakle Klancyka to historie rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.
Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański i Krzysztof Wiśniewski.
Są współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Współpracowali m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. We wspólnych scenicznych przedsięwzięciach występowali m.in. z Katarzyną Nosowską, Magdaleną Grzebałkowską, Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Janem Peszkiem, Januszem Gajosem czy Marcinem Maseckim.
Produkują komediowy podcast „Codzienne trudności” rejestrowany z udziałem publiczności na żywo. Ich gośćmi są komiczki i komicy, osoby związane ze światem muzyki i filmu, dziennikarze i dziennikarki, pisarki i pisarze.