← wróć do listy

23 września, 19:00

Klancyk i Maciej Makselon: Najlepsze książki sezonu

Kup bilet

Opis wydarzenia

Które czytelnicze zaległości nadrobić w wakacje? Czy nawet najpoważniejsza literatura może być pożywką dla komedii? Zapraszamy na jeden z pierwszych spektakli sezonu i spóźnione literackie podsumowanie w jednym.

Naszym gościem będzie Maciej Makselon – uro­dzony 28 maja w demo­kra­tycz­nej Pol­sce, w Knu­ro­wie na Gór­nym Ślą­sku, w mie­ście tak małym, że gdyby było ładne, można by je nazwać kame­ral­nym. Redaktor inicjująco-prowadzący w Grupie Wydawniczej Foksal, komparatysta literacki, mówca TEDx, nauczyciel kreatywnego pisania, nauczyciel akademicki.

Maciej Makselon przeczyta fragmenty najlepszych premier ostatnich miesięcy, a my zrobimy z nimi to, co zwykle.

_____________

Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.

– Mariusz Szczygieł

Nie mają nawet kapelusza, a wyciągają rzeczy dużo lepsze niż króliki – potrafią zagrać wszystko: człowieka w każdym wieku, zwierzęta, warzywa korzeniowe, planetę Saturn czy też toster.

– Agnieszka Drotkiewicz, „Wysokie obcasy”

_____________

Klancyk to pionierzy improwizacji komediowej w Polsce i pierwszy warszawski teatr impro, który w 2021 roku obchodzi 15-lecie działalności. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. Ani widzowie, ani artyści nie wiedzą, co wydarzy się na scenie. Wiedzą tylko, że nigdy więcej się nie powtórzy. Teatr produkuje komediowy podcast „Codzienne trudności”, w którym z artystami, literatami i komikami omawia problemy w spektrum od życiowych po abstrakcyjne.

Klancyk to Bartosz Młynarski, Piotr Sikora, Maciej Buchwald, Paweł Najgebauer, Krzysztof Wiśniewski, Krzysztof Dziubak i Błażej Staryszak oraz gościnnie Grzegorz Uzdański.

Klancyk ma na koncie występy na festiwalach w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), MiedziankaFest (Miedzianka), Granatowe Góry – Festiwal słowa im. Jerzego Pilcha (Wisła), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Teatr współpracował m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. Klancyk produkuje komediowy podcast „Codzienne trudności”.

Klancyk © 2016 - 2024
MENU