← wróć do listy

4 czerwca, 19:30

Klancyk i Peszki imp*owizują zen

Kup bilet

Opis wydarzenia

Klancyk i Peszki imp*owizują zen
Teatr Komedia zaprasza na wyjątkowe sceniczne spotkanie. Rozmowa dwojga wybitnych artystów Marii Peszek i Jana Peszka oraz będąca jej owocem książka „Naku*wiam zen” będą kanwą komediowego spektaklu bez scenariusza w wykonaniu Klancyka.
Wydawca pisze o książce: „Zderza się w niej absurd i powaga, euforia i rozpacz, rzeczy święte i puszczanie bąków.” To brzmi jak Klancyk – pomyśleliśmy. Jako fani bezkompromisowości Marii i nieposkromionej energii Jana Peszka (z którym spotkaliśmy się już raz na scenie)
zaproponowaliśmy im obojgu przedsięwzięcie, które, ma spory potencjał śmiechu, wzruszeń, odrobiony szaleństwa, dużej dozy nieprzewidywalności, ale też opowiedzenia widzom o czymś ważnym i prawdziwym. Zgodzili się.
Spektakl z tłumaczeniem symultanicznym na polski język migowy. Partnerem spektaklu jest Wydawnictwo Marginesy
Maria Peszek
wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Piotrem Szulkinem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą. Od 2005 roku
koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych – miasto mania (2005), maria Awaria (2008), Jezus Maria Peszek (2012), Karabin (2016), Ave Maria (2021). Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu „Polityki”, Fryderyków, Wdechu „Gazety Wyborczej” i Fenomenu „Przekroju”. Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. W 2022 roku zagrała główną rolę kobiecą w miniserialu Netflixa Królowa.
Jan Peszek
(ur. 1944) – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog i reżyser. Rozgłos przyniosły mu role w spektaklach m.in. Mikołaja Grabowskiego, Rudolfa Zioły, Krystiana Lupy, Andrzeja Wajdy, Jerzego Grzegorzewskiego, Grzegorza Jarzyny, Jana Klaty, Michała Zadary. Jako członek awangardowego zespołu MW2 zasłynął interpretacjami tekstów Bogusława Schaeffera, zwłaszcza napisanego specjalnie dla niego monodramu Scenariusz dla nie istniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego, będącego połączeniem filozoficznego traktatu, manifestu teatru awangardowego i kompozycji muzycznej granego od 40 lat. Wyzwania w sztuce nie znają dla niego metryki.
Klancyk
Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.
Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr
Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański i Krzysztof Wiśniewski.
☞ Kiedy: NIEDZIELA | 04.06 | 19:30
☞ Gdzie: Teatr Komedia, ul. Słowackiego 19a, Warszawa
☞ Kup bilet: https://bit.ly/41hrJja
Klancyk © 2016 - 2024
MENU