← wróć do listy

18 listopada, 19:00

Klancyk gra późne miłości. Non-ficiton z Agatą Romaniuk

Kup bilet

Opis wydarzenia

Klancyk gra późne miłości. Non-ficiton z Agatą Romaniuk
Krótkie, szczęśliwe, późne i zwykle ostatnie miłości. Miłości, o których zwykle się nie mówi. Spotkania po latach, związki wbrew rozsądkowi i na przekór społecznym oczekiwaniom,
wytęsknione, niespodziewane, pikantne, czułe, zabawne i bezwstydne. Historie z nowej książki Agaty Romaniuk zainspirują spektakl Klancyka w reporterskim cyklu „Non-fiction”.
Usłyszycie fragmenty „Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości” w wykonaniu autorki, a Klancyk zrobi z nimi to, co umie najlepiej.
Agata Romaniuk – socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. W 2017 zainicjowała projekt badawczo-reporterski Światła Małego Miasta, który opisywał życie Polaków w najmniejszych miasteczkach.
Publikuje teksty w Dużym Formacie, Przekroju, Piśmie i magazynie Non/Fiction. Autorka książek reporterskich „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” i „Krótko i szczęśliwie.
Historie późnych miłości.” (Wydawnictwo Poznańskie). W 2022 r. ukazała się jej debiutancka powieść „Proste równoległe” (Wydawnictwo Agora). Jest autorką dwujęzycznej książki dla dzieci pt. „Bal u lamorożca. Polsko-ukraińskie bajki o przyjaźni” wydanej przez Zygzaki i
bestsellerowej serii dziecięcych kryminałów „Kocia szajka” (Agora).
„NON-FICTION” to cykl spektakli, który powstał w ramach współpracy Klancyka i Fundacji Instytut Reportażu. Prawda (reprezentowana przez fragmenty reporterskich tekstów naszych gości i gościń) z impetem zderza się z głupotą (reprezentowaną przez nas). Zainspirowani fragmentami książek i reportaży prasowych naszych gości sprawiamy, że na scenie fakty muszą zatańczyć. Czasem sami tańczymy.
Gośćmi cyklu byli dotąd m.in. Katarzyna Surmiak-Domańska, Ewa Winnicka, Magdalena Grzebałkowska, Olga Gitkiewicz, Karolina Sulej, Ilona Wiśniewska, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Kamil Bałuk i Mirosław Wlekły.
☞ Kiedy: PIĄTEK | 18.11 | 19:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1, Warszawa
☞ Bilety: 50/40zł (ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)
☞ Bilety: 35zł w przedsprzedaży do 13.11, od 14.11 40zł/50zł
☞ Kup bilet: https://bit.ly/3D4LcIZ
Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.
Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański i Krzysztof Wiśniewski.
Współtworzyli nową warszawską scenę komediową, w tym Klub Komediowy, Szkołę Impro i Resort Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta
Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Współpracowali m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. We wspólnych scenicznych przedsięwzięciach występowali m.in. z Katarzyną Nosowską, Magdaleną Grzebałkowską, Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Janem Peszkiem, Januszem Gajosem czy Marcinem Maseckim.
Produkują komediowy podcast „Codzienne trudności” rejestrowany z udziałem publiczności na żywo. Ich gośćmi są komiczki i komicy, osoby związane ze światem muzyki i filmu, dziennikarze i dziennikarki, pisarki i pisarze.
Klancyk © 2016 - 2024
MENU