← wróć do listy

2 grudnia, 19:00

Warzywa zjedz, mięso zostaw – Klancyk gra historię wegetarianizmu. Non-fiction z Natalią Mętrak-Rudą

Kup bilet

Opis wydarzenia

W kolejnej odsłonie cyklu „Non-fiction” – komediowych spektakli inspirowanych literaturą faktu – poznamy nieoczywiste korzenie wegetarianizmu, które przybliży nam Natalia Mętrak-Ruda, autorka książki „Warzywa zjedz, mięso zostaw”. Jak dieta bezmięsna ma się do walki Polaków o niepodległość? Czy jest związek między czystością ducha a czystością jelita? Kim byli poeci otrąb i dyni? Brzmi jak dobra pożywka dla improwizacji, nie sądzicie? Spektakl dla mięsożerców i jaroszy.
Natalia Mętrak-Ruda – kulturoznawczyni i historyczka kulinariów, tłumaczka literatury anglojęzycznej i włoskiej. Publikowała w „Smaku”, „Ustach” i Vogue.pl, przez lata pisała o kuchni polskiej w anglojęzycznej sekcji portalu Culture.pl. Prowadzi bloga o historii kulinariów Przeszłość od kuchni. W 2022 nakładem wydawnictwa Poznańskiego ukazała się jej książka „Warzywa zjedz, mięso zostaw. Krótka historia wegetarianizmu”. Mieszka na warszawskich Bielanach z synem, mężem i dwiema kotkami. Od ponad dwudziestu lat nie je mięsa.
„Non-fiction” to cykl spektakli, który powstał w ramach współpracy Klancyka i Fundacji Instytut Reportażu. Prawda (reprezentowana przez fragmenty reporterskich tekstów naszych gości i gościń) z impetem zderza się z głupotą (reprezentowaną przez nas). Zainspirowani fragmentami książek i reportaży prasowych naszych gości sprawiamy, że na scenie fakty muszą zatańczyć. Czasem sami tańczymy. Gośćmi cyklu byli dotąd m.in. Katarzyna Surmiak-Domańska, Ewa Winnicka, Magdalena Grzebałkowska, Olga Gitkiewicz, Karolina Sulej, Ilona Wiśniewska, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Kamil Bałuk i Mirosław Wlekły.
☞ Kiedy: PIĄTEK | 2.12 | 19:00
☞ Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1, Warszawa
☞ Bilety: 35zł w przedsprzedaży do 27.11, od 28.11 50/40zł (ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)
☞ Kup bilet: https://bit.ly/3Apau3Z
Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.
Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański i Krzysztof Wiśniewski.
Klancyk © 2016 - 2024
MENU